המרכז להכשרה, להדרכה ולטיפול משפחתי וזוגי  
 

המרכז העירוני להדרכה וטיפול במשפחה הוקם בשנת 1981 והוא מהוותיקים שבתחנות לטיפול זוגי ומשפחתי בישראל והראשון במחוז הצפון. המרכז נועד לתת מענה מקצועי לתושבי חיפה, הפונים לקבלת יעוץ וטיפול בתחום יחסי הנישואין וחיי המשפחה ולאנשי המקצוע – שירותי הכשרה והדרכה. המרכז פועל מתוך ראייה טיפולית מערכתית ובמגמה מניעתית. עובדי המרכז פועלים בהתאם לכללי האתיקה המקצועית של האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין, תוך שימת דגש מיוחד על נושא חיסיון המידע ופרטיות הפונים. העבודה מתבצעת מתוך ערכי כבוד האדם וכבוד המשפחה ושואפת לשיפור היחסים בתוך המשפחה לרווחת הפרט והמשפחה.
התפיסה הטיפולית במרכז :

ה"אני מאמין" של המרכז מתבסס על האמונה ביכולת של אנשים להשפיע באופן חיובי על האנשים החשובים להם ועל עצמם. גישה זו מושפעת מהגישה המערכתית, המתייחסת הן לפרט והן למערכת, אליה הוא משתייך.
השיחות הטיפוליות במרכז, כמו גם ההוראה וההדרכה והעבודה המשותפת של הצוות, נעשות באווירה פתוחה, שקופה, מכבדת ושוויונית. עבודה זו מאפשרת מגוון של קולות ובחירה בדרכי חיים המועדפות על האדם.
תהליכי ההכשרה וההדרכה במרכז מאופיינים בכבוד לידע רחב, למיומנויות ולכיווני התפתחות מועדפים של המודרכים.
צוות המרכז:
מנהלת המרכז – אילת אמיר, m.s.wקליני, מטפלת ומדריכה מוסמכת בטיפול משפחתי וזוגי, מנחת קבוצות, מומחית בטיפול בטראומה ובפוסט טראומה.
צוות המטפלים כולל: עובדים סוציאליים ופסיכולוגים, בעלי תואר שני ומעלה, בעלי הסמכה בטיפול זוגי ומשפחתי ובוגרי ביה"ס לפסיכותרפיה.

קרא עוד >>

 


נושאים שאולי יעניינו אותך

צור איתנו קשר
שעות פעילות:
רחוב גולומב 21 ,חיפה
מענה בטלפון:
04-8621986
מענה בפקס:
04-8699475
מענה במייל: